13 הטיפים הטובים ביותר לפוקר למתחילים – אסטרטגיה למנצחים!

אנחנו יכולים למצוא טיפים רבים לפוקר שאומרים מה טוב ומה לא, אבל כדי ללמוד בפועל אסטרטגיית פוקר ולהפוך את המשחק הזה לרווחי, אתה צריך להבחין מה אתה צריך ללמוד בתחילת הדרך שלך.

אם אתה שחקן מנוסה, מאמר זה לא יעזור לך הרבה, וכדאי לך להסתכל על טיפים מתקדמים לאסטרטגיה של טקסס הולדם במקום זאת.

עם זאת, אם אתה רק מתחיל, זה יחסוך לך הרבה זמן וכסף בדרך. עברתי את כל השלבים מלהיות מתחיל לגמרי ועד לשחק פוקר באופן מקצועי לפרנסתי ובמאמר זה, אתן לכם את הטיפים הטובים ביותר לפוקר למתחילים.

1. למד את הכללים, עמדות ודירוג ידי הפוקר.

באופן טבעי, זה הצעד הראשון שאתה רוצה לעשות ורוב השחקנים מבינים את זה. אמנם לימוד כללי פוקר כללי יכול להיות קל, אבל כדאי מאוד שתשקיע קצת זמן בהבנת דירוג יד הפוקר. אתה לא צריך להיות במקום שבו אתה באמצע היד וצריך לחשוב האם אתה מנצח סטרייט עם השטף שלך או לא ולבזבז את זמן ההחלטה היקר שלך על זה. כך נראה דירוג ידי הפוקר:

לימוד עמדות הוא בעל ערך רב, ואתה לא צריך להתחיל לשחק לפני שאתה עושה את זה. סביר להניח שכבר שמעתם, גם אם לא שיחקת קודם, העמדה הזו חשובה מאוד בפוקר. הייתי אומר, אפילו יותר, זה אחד מעצות הפוקר החשובים ביותר שאתה צריך ללמוד כשאתה מתחיל! אז אל תתעלמו מזה!

באופן כללי, אם יש לך עמדה לגבי שחקנים אחרים זה אומר שאתה פועל אחריהם וזה מאפשר לראות מה הם עושים לפני קבלת ההחלטה שלך.

זהו נתח עצום של מידע, שאתה יכול לקחת בחשבון. אתה תדע אם הם מהמרים או בודקים, כמה זמן לוקח להם לקבל החלטה ובאיזה מידה הם משתמשים.

לדוגמה, לראות שהיריב שלך עושה צ'קים מהר יכול להיות אינדיקציה טובה לכך שיש לו יד חלשה ואתה יכול להחליט לבלף בידיעה זאת. יש הרבה דוגמאות כמו זו, אבל דבר אחד ברור – עדיף לראות את המידע הזה מאשר לתת אותו ליריב שלך.

כשתהיו מוכנים ללמוד אסטרטגיית פוקר רק זכרו שיש עמדה חיונית במשחקי פוקר ועליכם לשחק הרבה יותר ידיים בזמן שאתם בעמדה.

הידיים שאתה מחליט לשחק מושפעות במידה רבה מהעמדה שבה אתה נמצא. ככל שתהיה לך עמדה מאוחרת יותר כך תוכל לפתוח יותר ידיים ולהפעיל הרבה יותר לחץ על היריבים שלך.

אחד הדברים הראשונים שאנו מכסים במפגשי אימון פוקר הוא טווחי טרום הפלופ ותוכלו להסתכל על הידיים הפותחות שלי מעמדות שונות כאן. קבל את דף הצ'יטים שלי לפני הפלופ עכשיו ושפר את האסטרטגיה שלך בבת אחת!

2. התחל בהימור נמוך כדי להבין את אסטרטגיית הפוקר

תמיד קח בחשבון את טיפ הפוקר הזה לפני שאתה קופץ למשחקים שלך. שחקנים רבים אינם מוצאים עניין במשחקים נמוכים, אבל אתה צריך לראות שהמטרה שלך היא ללמוד אסטרטגיית פוקר ולא לבזבז כסף תוך כדי כך. לכן, יש לך כמה סיבות להתחיל בהימור נמוך:

ראשית, תרגישו נוח יותר לדעת שאתם לא מסתכנים בהרבה כסף וגם אם תפסידו כמה בהתחלה זה לא יזיק לכם. אתה תוכל ללמוד את המשחק ולא תוציא הרבה כסף על התהליך אז זה רעיון טוב.
שנית, רמת המיומנות של שחקן עולה בכל פעם שאתה מעלה את ההימור. התחלה מהגבולות הנמוכים ביותר מאפשרת לך לשחק מול השחקנים החלשים ביותר וללמוד את המשחק במקום לתרום כסף לאלה שהם הרבה יותר טובים כרגע.
לבסוף, זה מאפשר לך לראות את כל התמונה ולקבל תחושה שכל המשחק נראה. אתה תבין עמדות, באילו ידי פוקר אתה צריך לשחק ותוכל לקחת הכל בפועל.
לפני העלייה למעלה אתה צריך ללמוד אסטרטגיית פוקר ולוודא שאתה מרגיש בנוח בכל משחק שאתה משחק. גורם נוסף שעליך לקחת בחשבון הוא ניהול בנקים, זהו נושא נפרד ותוכלו לקרוא עליו עוד ניהול בנקרול פוקר כאן!

3. מצא את המשחקים הטובים ביותר

זה קצת קשור לטיפ הקודם להתחלה בהימור נמוך יותר, אבל מציאת המשחקים הטובים ביותר תעזור לך אפילו יותר ותגדיל באופן דרסטי את ה-EV שלך.

אין מקום לאגו בפוקר, ואם תמשיך לשחק בשחקנים טובים יותר, בסופו של דבר תפסיד. פשוטו כמשמעו.

גם אם אתה השחקן ה-10 הטוב בעולם אבל תמשיך להיאבק מול התשעה טובים ממך, אתה תישבר במוקדם או במאוחר.

האמת, זה חשוב ביותר עבור כל שחקן פוקר, לא משנה כמה הוא טוב, שכן זה יקבע את שיעור הזכייה שלך.

נוסף על כך, יהיו לך תנודות קטנות יותר במשחקים טובים יותר ותוכל לעלות את ההימור הרבה יותר מהר, וזה בונוס עצום בפני עצמו.

אם אינך בטוח כיצד למצוא את המשחקים הטובים ביותר, הנה הטיפים המובילים עבורך:

חפש את המשחקים הטובים ביותר עבור הפורמט שלך (חלק מהחדרים טובים יותר עבור משחקי מזומן ואחרים עבור MTTs)
מחקר מתי אתה יכול למצוא תנועה שיא ועוד שחקנים פנאי
מצא את האפשרות הטובה ביותר הזמינה במדינה שלך כדי להיות בטוח כשאתה משחק והבטח את הכסף שלך

4. שחקו צמוד אך אגרסיבי

שחקנים חובבים רבים עושים טעות ענקית של לשחק רחב מדי ולפתוח יותר מדי ידיים של טקסס הולדם.

המפתח כשאתה מתחיל הוא לשחק רק את הידיים החזקות ביותר שלך כדי לשמור על סטטיסטיקת הפוקר VPIP שלך בצד נמוך יותר ולהימנע מהחלטות קשות רבות לאחר הפלופ. זה יאפשר לך לשחק פחות, אבל יותר אגרסיבי כאשר אתה מחליט לקחת את היד שלך לפעולה.

רוב היריבים שלך במשחקים נמוכים הולכים לשחק הרבה זמן בידיים אקראיות ולקחת את טיפ הפוקר הזה לבד יאפשר לך להתחיל לפניהם. באמצעות זה תוכל ללמוד אסטרטגיית פוקר מבלי להפסיד כסף ובצורה הרבה יותר יעילה.

אז תרימו והמר על עצמכם כשאתם משחקים במקום רק להתקשר ולהפעיל לחץ מקסימלי על היריבים שלכם. בידיעה שיש לך יתרון להחזיק ידיים טובות יותר לפני הפלופ, אתה פשוט תנצח בטווח הקלפים שלהם בטווח הארוך.

5. השתמש בעמדה

כשאתה מחליט באילו ידיים לשחק בטקסס הולדם, המיקום שלך יהיה אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון. אתה מרוויח יותר כסף מעמדות מאוחרות יותר אז נסה לשחק יותר ידיים משם. מכיוון שכל אימון הפוקר שלי עוסק באסטרטגיית פוקר 6max, אני אתן לך דוגמה לכך:

שחקו חזק מאוד מעמדות מוקדמות, הרחיבו להתקרב ל-BTN ונסו לגנוב עוד סירים שם. ללא ספק העמדה הרווחית ביותר בפוקר היא Button (BTN) ובישיבה שם אתה יכול לשחק הרבה יותר ידיים מאשר מכל עמדה אחרת. זה ייקח קצת זמן להתרגל לזה, אבל תמיד קח בחשבון את העמדה שלך כשאתה מחליט באילו ידיים לשחק.

6. התחל לשחק בשולחן אחד

אני לא יכול להזיע מספיק כמה טיפ הפוקר הזה חשוב! המטרה שלך היא ללמוד אסטרטגיית פוקר ולהתרכז בלראות את כל המידע. אז השאירו ריבוי שולחנות לעתיד, הישארו עם טבלה אחת, ונסו לקלוט את כל המידע שתוכלו לקבל.

תראה איך היריבים שלך משחקים ואיזה ידיים יש להם בשואודאון. כפי שאמרנו, התרכז בשימוש בעמדה שלך ובגישה אגרסיבית הדוקה וזה יכול לקחת אותך די רחוק.

7. שחק רק כשאתה מרגיש טוב

רגשות הם האויב שלך ליד שולחן הפוקר. בטוח שאתה יכול להתחיל להרגיש כועס או עצוב כשאתה מפסיד תוך כדי משחק ואתה צריך להתמודד עם זה גם כן, אבל אל תחמיר עוד יותר על ידי התחלת המשחקים שלך כשאתה מרגיש רע.

אנחנו עושים דברים מטופשים כשאנחנו עייפים, כועסים או אפילו שיכורים וזה יכול לעלות לנו הרבה כסף. הימנע מלהתחיל את המשחקים שלך כשאתה מרגיש רע וזה יהיה הראשון, אבל צעד גדול מאוד להפוך לשחקן פוקר טוב יותר.

כאשר תוכל להתמודד עם הרגשות הללו, אתה יכול לקחת את זה צעד אחד קדימה ולהקדיש כמה דקות להתכונן למפגשים שלך לפני תחילת המשחק. כדי לקבל מידע נוסף על ניהול עצמי ומשחק מנטלי, הקפד לקבל את ספר הפוקר שלי בחינם!

8. למד סיכויי פוקר

אתה צריך לדעת את סיכויי הפוקר שאתה צריך להכות ביד המנצחת ואיזה סיכויי קופה אתה מקבל. כל מה שאתה צריך לעשות אז זה לקבל את ההחלטות שלך על סמך זה ולא על הרגשות שלך.

מה הסיכויים בקופה? זה רעיון שמאפשר לך להבין האם אתה מקבל את המחיר הנכון כדי להמשיך עם היד שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. זה רעיון גדול ולא נתייחס אליו לעומק, אבל אני הולך לתת לך רשימה מהירה של הידיים הנפוצות ביותר בטקסס הולדם וכמה אאוטים יש לך כדי לשפר יד ספציפית עד לרחוב הבא:

ירי בטן – 4 אאוט
שני קלפים – 6 אאוטים
תיקו ישר פתוח – 8 אאוט
תיקו סומק – 9 אאוט
שוויון סומק ו-Gut-shot – 12 אאוט
שוויון סטרייט – 15 אאוט
אתה יכול לקבל אינדיקציה טובה מה הסיכוי שאתה לשפר את היד שלך פשוט על ידי הכפלת האאוט שלך ב-2 אם רוצה לדעת הסתברות משוערת להכות את היד שלך ברחוב הבא או להכפיל ב-4 אם אתה מחפש את המספר כמה סביר שאתה הולך לשפר את היד שלך מהפלופ לנהר.

אם יש לך משיכה פתוחה של סטרייט בפלופ עם 8 אאוט, אתה יכול לספור שתשפר אותו בערך 8*2 = 16% בטרן ותפגע בסטרייט שלך או 8*4 = 32% מהזמן ליד הריבר . אלו לא מספרים מדויקים אבל הם קרובים מאוד לאלה מדויקים וללא ספק זו הדרך הטובה והקלה ביותר ללמוד אסטרטגיית פוקר. יתר על כן, אתה יכול למצוא הרבה יותר מידע במאמר המלא שלי על סיכויי פוקר אז אני ממליץ בחום לקרוא אותו. חשבו על זה כשאתם מקבלים החלטה עם תיקו וקחו את טיפ הפוקר הזה ברצינות.

9. חשבו על קלפי היריב שלכם

כשאתה יודע מה הסיכוי שתשפר את יד הפוקר שלך כשיש לך תיקו, אתה צריך ללמוד לשים את היריב שלך על טווח. זה יאפשר לך להבין כמה יש לך באמת ואז לקבל החלטה מושכלת יותר. גורמים רבים יכולים להצביע על הידיים שיריבך יכול לשחק. זה נושא די קשה ומתקדם, אבל אתה יכול להתחיל עם גרסה פשוטה שלו.

תחשוב על המיקום שלו, אילו ידיים הוא יכול לפתוח ולשחק משם;
הפעולה שלו לאחר הפלופ יכולה להציע מה הוא יכול לקבל. הימורים או בדיקה יכולים להצביע על החוזק או החולשה שלו ואתה צריך לחפש מידע זה;
מרקם הלוח הוא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון גם כן. אנשים נוטים פחות שיהיו הרבה ידיים חזקות על לוחות יבשים בהשוואה לאלו המחוברים;
זמן שלוקח לו לקבל החלטה וגודל שבו הוא משתמש יכול לתת לנו גם מידע נוסף.
יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון ואתה צריך הרבה תרגול כדי להיות מסוגל לחשוב על זה. אל תאשים את עצמך אם אתה נאבק עם זה בהתחלה. כפי שאמרנו זה נושא מורכב, שיש בו ספרים שנכתבו רק עליו אז אל תצפו לשלוט בו תוך יום או שבוע. המשיכו לשחק ולמדו את אסטרטגיית הפוקר בצורה הנכונה!

10. קח את הזמן שלך

אל תיפול להרגל של קבלת החלטות באופן אוטומטי. זו טעות ענקית שאפילו שחקנים מתקדמים מנצלים הרבה זמן והורגים את כל הסיכויים שלהם לזכות בכסף. קח את הזמן שלך וחשוב על כל הדברים שכבר דנו בהם.

במיוחד בהתחלה, זה יכול להיות מכריע לחשוב על הכל בבת אחת, כמו עמדותיך, דירוג ידי הפוקר, קלפי היריב ועוד הרבה יותר. לכן אתה צריך לדבוק בטיפ הפוקר של לשחק רק בשולחן אחד ולקחת את כל הזמן שאתה צריך כדי לקבל את ההחלטות שלך.

11. אל תבלוף יותר מדי

לפני זמן רב, הסברתי איך לשחק פוקר לחבר שלי שמעולם לא שיחק לפני ואחרי דיון זמן מה, הוא אמר: "אז בעצם אני צריך לשחק כשיש לי יד ולהתקפל כשאין לי". אני חושב שזו אחת העצות הטובות ביותר שאתה יכול לקבל כשרק מתחילים לשחק וללמוד.

כמובן, כאשר אתה מעלה את ההימור ומתחיל לשחק משחקים גדולים יותר זו לא תהיה אופציה מכיוון ששחקנים רבים נוטים לשחק הרבה יותר אגרסיביים שם ולבלוף יותר, אז אתה צריך ללמוד איך לשחק נגדם. אבל בהתחלה, היצמדות לאסטרטגיה הזו היא ההימור הטוב ביותר שלך.

כשאתה עולה למעלה ומתחיל לשחק יריבים קצת יותר סבירים, אני ממליץ לך בחום לבדוק סרטוני אימון פוקר! אתה יכול לקחת את המשחק שלך לשלב הבא על ידי ריסוק היריבים שלך בדרך שלא חשבת שאפשר!

12. למד לקפל

אתה צריך לקחת את טיפ הפוקר הזה בחשבון ברצינות. כאשר היריבים הפסיביים שלך שרק קוראים כל הזמן מתחילים להעלות משום מקום אתה אמור לקפל הרבה ואפילו כמה מהידיים החזקות שלך. רוב הזמן זוג ידיים טובות אפילו כמו זוג עליון או זוג יתר צריכות להיכנס לזבל.

כשרק מתחילים לשחק יהיו לך כמה בעיות לשחרר את הידיים האלה, אבל זה דבר אחד שאתה צריך ללמוד אם אתה רוצה להצליח. שחקנים במשחקים הנמוכים ביותר לא מבלף כל כך הרבה ובטווח הארוך, אתה תעשה לעצמך טובה ענקית על ידי קיפול ידיים של זוג אחד לתוקפנות במקומות האלה.

לא כל היריבים הם פסיביים ואם אתה משחק נגד מטורף או מישהו שהוא מאוד אגרסיבי ומעלה כל הזמן אתה לא אמור לקפל את הידיים האלה. אתה צריך להבין שיש סוגים שונים של שחקנים ואתה באמת צריך לשחק אחרת נגדם. החלק האחרון ברשימת הטיפים שלי לפוקר יעזור לך להתמודד עם זה.

13. השתמש בתוכנה

אם אתה רוצה להיות מסוגל להתחרות עם שחקנים אפילו בהימור נמוך יותר, אתה צריך לקבל קצת עזרה. אני לא מדבר על תוכניות מתקדמות שיכולות לעזור לך ללמוד אסטרטגיית פוקר GTO, אלא על תוכניות פשוטות שכל שחקן צריך לקבל. תוכנת מעקב חיונית מכיוון שאתה יכול לראות נתונים סטטיסטיים על היריבים שלך ולדעת איך הם משחקים.

זה מאפשר לך לזהות במהירות את סוגי היריבים השונים שעומדים בפניך ולשנות את אסטרטגיית הפוקר שלך והחלטות על סמך זה. 

סיכום הטיפים הטובים ביותר לפוקר למתחילים
אני חושב שאלו הם ללא ספק הטיפים החשובים ביותר לפוקר שאתה צריך לקחת ברצינות כשאתה מתחיל. זה יעזור לך ללמוד אסטרטגיית פוקר מהר יותר ולהגן עליך מפני טעויות נפוצות רבות ששחקנים עושים. יתרה מכך, אם אתה רוצה לקרוא עוד, אתה יכול למצוא כמה עצות טובות על מאמרי אסטרטגיית פוקר.

×
652XXX כרגע נרשם למערכת